Restauraci a kavárnu U muzea najdete v Široké ulici č. p. 182, po pravé straně kostela sv. Jana Křtitele ve Valči. Od svého vzniku je restaurace propojena s muzeem, jehož exponáty tvoří část výzdoby interiéru kavárny, která navozuje atmosféru francouzského café.

Kolektiv restaurace sestavuje denní nabídku specialit z čerstvých lokálních surovin převážně české kuchyně, kterou doplňuje kvalitním vínem a výbornou kávou.

Restaurace s barem nabízí stálou kapacitu 32 míst, 24 míst v odděleném salonku a dalších 30 míst v kavárně. V letních dnech můžete posedět na zahradě s terasou (50 míst) s možností grilování a dětským minihřištěm. Stálou kapacitu restaurace můžeme dle přání navýšit až na 140 míst a stále je možnost využít 50 míst na zahradě (restaurace dovoluje pohodlně usadit 60 osob, salonek 30, kavárna 50 osob s tím, že všechny místnosti jsou společně propojené), všechna místa jsou pokryta internetem a v případě zájmu  je můžeme doplnit promítací technikou. U nás můžete platit kartou!

Nabízíme možnost konání svatebních hostin, slavnostních tabulí, oslav, rautů či firemních školení v nevšedním a krásném prostředí barokní Valče.

husa